Anglická verze

Úvodní stránka GuitarianoPodrobný popis nástroje GuitarianoGalerie fotografiíStažení hudebních ukázek, obrázků, softwate, atd.Seznam výstav a prezentací nástroje GuitarianoCeník nástrojů Guitariano a příslušenstvíOn-line objednávkaKontakty a seznam distributorů
Popis nástroje Guitariano
V současné době je nástroj Guitariano vyráběn ve dvou verzích: DMV100 a DMV100P. Obě verze mají shodné všechny funkce a parametry, ale typ DMV100P umožňuje navíc připojení až tří programovatelných pedálů, které mohou sloužit k různým funkcím jako je například ovládání hlasitosti (Volume pedál), ovládání modulace zvuku, ohýbání zvuku (Pitchbend pedál), sustain pedál, atd.
Hlavní rysy nástrojů Guitariano DMV100 a DMV100P :
200 realistických zvuků
Nástroj Guitariano DMV100 obsahuje základních 128 zvukových rejstříků standardu General Midi (GM) a dále 72 přídavných nástrojů, které nejsou obsaženy v základní GM sadě. Všechny zvuky nástroje jsou tvořeny pomocí rozšířené wavetable syntézy, která používá vzorky špičkových hudebních nástrojů, takže všechny hrané tóny zní velmi realisticky.
200 doprovodných stylů
Kolekce 200 typů doprovodných stylů zahrnuje všechny světové hudební styly, jako jsou jazz, country, pop, disco, rock, atd., a jejich různé variace.
Důmyslný doprovodný systém
Guitariano DMV100 je vybaveno automatickým doprovodným systémem s jednoduchým a intuitivním ovládáním, který poskytuje řadu funkcí a uživatelských nastavení, jako je např. možnost vkládání více typů variací stylu, vypínání jednotlivých nástrojových sekcí doprovodu, paměť akordů umožňující nahrávání a následné opakování doprovodné harmonie a mnoho dalších.
Efektový procesor
Zvukové možnosti nástroje rozšiřuje integrovaný efektový procesor s nastavitelnými parametry efektů jako jsou chorus, reverb a další.
MIDI rozhraní
Podpora MIDI rozhraní umožňuje připojení Guitariana DMV100 k dalším MIDI nástrojům a zařízením (např. MIDI klávesové nástroje, osobní počítač, atd.)
Speciální klávesnice uspořádaná do 16-ti pražcového hmatníku
Na krku nástroje je umístěna speciální klávesnice, jejíž tlačítka jsou uspořádána mezi 16 pražců stejně jako hmatník u klasické kytary (tzn. každé poloze na hmatníku klasické kytary odpovídá jeden spínač na klávesnici Guitariana. Pro lepší pocit hry jsou nad spínači nataženy gumové struny.
Integrovaný zesilovač a linkové výstupy
Integrovaný zesilovač a reproduktor umožňuje hru na nástroji bez potřeby připojení k externímu zesilovači, který však může být jednoduše připojen pomocí jednoho ze dvou linkových výstupů (stereo a mono).
Podsvícený LCD displej
Velký vestavěný LCD displej zobrazuje všechny informace o aktuálním nastavení nástroje (zvukový rejstřík, doprovodný styl, tempo, hlasitosti, atd.) a údaje potřebné při editaci uživatelských nastavení a parametrů.
Široké možnosti uživatelského nastavení
Guitariano DMV100 obsahuje řadu funkcí a možností uživatelského nastavení nástroje, jako jsou např. různé druhy transpozice a ladění, nastavení vlastností automatického doprovodného systému, ukládání parametrů a předvoleb nástroje a mnoho dalších. Pro možnost jednoduchého ovládání a editace všech parametrů a uživatelských nastavení je Guitariano vybaveno kontextovým menu.
Připojení nožních pedálů
Pro rozšíření zvukových možností Guitariana je možné připojit k modelu DMV100P až tři různé nožní pedály, jejichž funkce může být jednoduše nastavena pomocí kontextového menu. Guitariano DMV100P umožňuje naprogramovat připojené pedály pro ovládání hlasitosti (volume pedál), ovládání modulace (modulation pedál), sustain pedál a tři typy pitchbend pedálů.
Aktualizace firmawre a software
Softwarové vybavení nástroje Guitariano DMV100 a DMV100P je neustále vyvíjeno a rozšiřováno o nové možnosti a funkce. Veškeré aktualizace firmware a pomocného software jsou k dispozici zdarma v sekci “Ke stažení