Anglická verze

Úvodní stránka GuitarianoPodrobný popis nástroje GuitarianoGalerie fotografiíStažení hudebních ukázek, obrázků, softwate, atd.Seznam výstav a prezentací nástroje GuitarianoCeník nástrojů Guitariano a příslušenstvíOn-line objednávkaKontakty a seznam distributorů
Hudební nástroj 21. století
Guitariano © je nový, revoluční typ hudebního nástroje. Na první pohled vypadá tento nástroj jako klasická akustická kytara, ale jde o čistě elektronický nástroj, jako jsou elektronické klávesové nástroje. Od klávesového nástroje a klasické kytary se však podstatně liší, predevším pak stylem hry. Oproti klávesovým nástrojům jsou jednotlivé tóny nebo akordy tvořeny stiskem kláves, které jsou rozmístěny mezi pražci na krku guitariana stejně, jako na krku klasické kytary. Tóny nebo celé akordy se ozvou bezprostředně po stisku příslušných kláves na krku nástroje. Tím tento styl hraní připomíná hru na kytaru pouze jednou rukou (tzv. "hammering"). Pro zvýšení dojmu hry na kytaru jednou rukou jsou na krku Guitariana nad klávesami nataženy lehce stisknutelné gumové struny.
Druhá ruka potom slouží k ovládání automatického doprovodu a k ovládání ostatních funkcí Guitariana, jako je např. volba tónu, volba rytmu, nastavení hlasitostí, atd. Tlačítka sloužící k ovládání doprovodů jsou uspořádána do důmyslného akordového systému, který se nazývá "akordový kruh". Ovládání tohoto systému je velmi jednoduché a pro transpozici doprovodného akordu není zapotřebí žádná vizuální kontrola. Proto se může hráč plně soustředit na hru levou rukou. S pomocí tohoto systému doprovodů můžete hrát sám jako celý orchestr. Tento nástroj je tedy vhodný jak pro sólovou tak i doprovodnou hru.
Další výhodou tohoto hudebního nástroje je to, že není zapotřebí žádné znalosti techniky akorodové hry na klávesové nástroje, takže je vhodný pro kytaristy nebo pro hudební začátečníky. Díky těmto vlastnostem je Guitariano ideálním nástrojem jak pro amatérské tak profesionální kytaristy, sólové zpěváky, kytarové hudební skladatele, atd. Již s minimálními znalostmi kytarové techniky můžete vytvořit kvalitní hudbu již po několika hodinách cvičení na tento nástroj.
V současné době jsou nástroje Guitariano vyráběny ve dvou verzích:
Aktualizace : 19.1. 2007
Guitariano DMV100 a Guitariano DMV100P - charakteristiky jednotlivých verzí jsou uvedena v sekci “Popis nástroje”.
Obě verze nástroje Guitariano jsou vyráběny v různých designových variacích. Jednotlivé designové variace si můžete prohlédnout v Kalalogu Designu pro rok 2006 nebo v sekci “Galerie - designové návrhy
Nechte se tedy inspitovat možnostmi Guitariana a dejte Vaší hudební kreativitě nový směr.
Nástroj GUITARIANO © je chráněn patantem č. 6 018 119